0

43

1403/02/22

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

منتقدان می گویند که زندگی واقعی عجیب تر از داستان است، بنابراین منطقی است که فیلمنامه نویسان فقط زمانی که نوبت به نوشتن قلم می رسد به داستان های واقعی روی بیاورند.

فیلم‌هایی که بر اساس داستان‌های واقعی ساخته شده‌اند می‌توانند به همان اندازه الهام‌بخش، دلخراش، صمیمانه، دراماتیک، باورنکردنی و خنده‌دار باشند که صرفاً تخیلی هستند. بعلاوه، آن‌ها آن کیفیت جذاب « بر اساس یک داستان واقعی » را دارند که آنها را برای مخاطبان جذاب‌تر می‌کند.

معمولا ساخت یک فیلم سینمایی در ژانر بیوگرافی و یا زندگی نامه یا بر اساس داستان واقعی کار بسیار دشواری است، به این دلیل که سازنده باید موضوع را به همان اندازه داستان واقعی نوشته شده جذاب به تصویر بکشد.

نوشتن و ارائه یک داستان بر روی کاغذ می تواند کاری بسیار آسان تر نسبت به ساخت یک فیلم براساس داستان واقعی باشد. به همین دلیل در طول تاریخ سینما فیلم های بسیار زیادی را مشاهده می کنیم که بر اساس داستان واقعی طراحی و ساخته شده اند اما تنها تعدادی از این فیلم های سینمایی توانسته در میان کاربران و منتقدان خود را محبوب کنند.

شاید در این مقاله تعدادی از فیلم هایی را به شما معرفی کنیم که سال ساخت آن ها به 20 سال و یا حتی بیشتر رسیده باشد اما نکته ای که قابل توجه بوده این است که از شروع سال 2014 و سال های بعد از آن اسناد بسیار زیادی برملا شد و تعدادی محتوای بسیار خوب و دیدنی براساس داستان واقعی به انتشار رسید.

برای مثال می توانیم به فیلم The Imitation Game اشاره کنیم. این فیلم در سال 2014 به انتشار رسید و بهتر است در ادامه و در طی لیستی که سعی داریم ارائه دهیم این موارد را معرفی کنیم. تعدادی از بهترین فیلم های داستان واقعی تاریخ به شرح زیر می باشد:

  1. SPOTLIGHT 2015

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

Spotlight  تیمی از خبرنگاران تحقیقی در Boston Globe را دنبال می کند که تلاش می کنند تا پوشش سوء استفاده جنسی سیستماتیک توسط کلیسای کاتولیک را افشا کنند. این فیلم برنده بهترین فیلم، دارای مجموعه ای درخشان، با موضوعیتی درام جذاب و تصویری بسیار واقع گرایانه از روند روزنامه نگاری است.

در این فیلم ما به عنوان یک کاربر روند برملا شدن اسناد و مدارک سوء استفاده های جنسی کلیسای کاتولیک هستیم و این موضوع یک واقعه تاریخی است. این فیلم برنده جایزه دو اسکار شد.

  1. BOHEMIAN RHAPSODY 2018

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

Bohemian Rhapsody که به خاطر یکی از شناخته‌شده ‌ترین آهنگ‌های آن‌ها نامگذاری شده است، داستان فردی مرکوری و تشکیل گروه راک افسانه‌ای کوئین را روایت می‌کند. این فیلم تمام بزرگترین موفقیت های کوئین را به نمایش می گذارد و با بازآفرینی باورنکردنی اجرای معروف Live Aid گروه در سال 1985 به اوج خود می رسد.

  1. Schindler’s List 1993

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

این  فیلم کلاسیک اسکار شیندلر، یک صنعتگر آلمانی را دنبال می کند که بیش از هزار یهودی لهستانی را در طول هولوکاست با به کارگیری آنها در کارخانه های خود نجات داد. درام حماسی اسپیلبرگ در جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از شناخته شده ترین فیلم های تاریخ که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، ثبت خواهد شد.

  1. Lincoln 2012

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

یکی دیگر از حماسه‌های تاریخی اسپیلبرگ، لینکلن  ، شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا را در چهارماه پایانی زندگی‌اش دنبال می‌کند، در حالی که او برای لغو برده‌داری در پایان جنگ داخلی و تثبیت میراث خود تلاش می‌کند. سختی های زیادی را متحمل می شود.

به تصویر کشیدن این شخصیت نه تنها نیاز به کارگردانی قوی بلکه نیاز به یک بازیگر قوی نیز دارد. دنیل دی لوئیس برا بازی در نقش آبراهام لینکلن انتخاب و این می تواند بهترین انتخاب برای این نقش باشد. قطعا با دیدن این فیلم زیبا لذت خواهید برد.

  1. Titanic 1997

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

لاگ لاین ساده است: عاشقان ستاره دار در یک کشتی اقیانوس پیما همدیگر را ملاقات می کنند. داستان در مرکز  حماسه عاشقانه جیمز کامرون  ممکن است تخیلی باشد، اما پس زمینه داستان کاملا واقعی است – که این فیلم را واقعا فراموش نشدنی می کند.

شاید کمی اغراق و استفاده از برخی تخیلات غیرواقعی که به داستان اصلی لطمه ای وارد نمی کند داستان فیلم تایتانیک را خیلی زیبا و اثربخش به تصویر بکشد. کامرون با انجام این کار توانست فیلمی تاریخی بسازد که حتی تا به امروز روایت عاشقانه اش در میان سایر بهترین ها حرف اول را بزند.

  1. Dunkirk 2017

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

درام جنگی حماسی کریستوفر نولان،  تخلیه دانکرک در جنگ جهانی دوم را از طریق سه دیدگاه مختلف – سربازان در خشکی، ملوانان در دریا، و خلبانان در هوا – در روایتی آبشاری که یکی از بزرگترین اقدامات نولان بود، شرح می دهد.

  1. The Imitation Game 2014

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

گاهی اوقات به نظر می رسد که هالیوود هرگز داستان های مربوط به جنگ جهانی دوم را برای تطبیق با پرده بزرگ تمام نخواهد کرد. بازی تقلید یکی دیگر از درام های تاریخی است که در جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد. داستان واقعی آلن تورینگ، ریاضیدانی باهوش را روایت می کند که وظیفه رمزگشایی ماشینی را که نازی ها برای ارسال پیام های رمزگذاری شده استفاده می کردند، دارد.

در سال های قبل از 2014 به صورت اتفاقی اسناد و مدارکی به دست مسئولین انگلستان میرسد در مورد شخصیتی که هرگز نامش را آنچنان که باید ثبت نکردند. آلن تورینگ ریاضیدانی که خالق اولیه کامپویتر بود. کسی که با اختراعش در زمان جنگ جهانی دوم جان 50 میلیون انسان بیگناه را نجات داد و باعث شد نبرد عظیم نازی ها پایان یابد.

  1. The King’s Speech 2010

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

ملکه الیزابت، ممکن است یک برنامه کامل از نتفلیکس به او اختصاص داده شود، اما اگر داستان پدرش را می خواهید، باید سخنرانی پادشاه را ببینید . این درام تاریخی همه چیز در مورد مبارزه پادشاه آینده با یک نقص گفتاری و دوستی است که او با گفتار درمانگر خود در هنگام صعود به تخت سلطنت ایجاد می کند.

  1. The Theory of Everything 2014

بهترین فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند

قبل از اینکه استیون هاوکینگ، به شهرت استیون هاوکینگ برسد، او مرد جوانی بود که عاشق یک دانشجوی برجسته ادبیات بود.  این درام عاشقانه  رابطه بین استیون و جین هاوکینگ را به تصویر می کشد، در حالی که استیون کار پیشگامانه خود را تکمیل می کند و با یک بیماری ناتوان کننده دست و پنجه نرم می کند.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید