0

34

1403/02/16

بهترین فیلم های پزشکی جهان

بهترین فیلم های پزشکی جهان

همانطور که می دانید، البته اگر فیلم بازی باشید که تمامی ژانرها را بشناسد، در زمینه پزشکی ژانر بخصوصی ثبت نشده است. یعنی به این شکل نیست که شما فیلمی با موضوعیت ژانر پزشکی دیده باشید، معمولا این چنین فیلم ها در ژانرهای دیگر خود را به نمایش می گذارند.

برای مثال نزدیک ترین ژانر برای ساخت یک محتوای پزشکی فیلم علمی تخیلی بوده که دوستداران زیادی دارد. در این نوع ژانر ما شاهد پیشرفت علم در زمینه های متفاوت هستیم. شاید ترکیب این ژانر با مفهوم اکشن و یا ترسناک باشد و یا می تواند درام بوده و تنها سعی دارد موضوعیتی علمی را به نمایش بگذارد.

اما خلاصه تر که بخواهیم راجع به آن صحبت کنیم؛ پزشکی ژانری اختصاصی نداشته و مفهوم آن در علمی تخیلی گنجانده شده است.

همانطور که برگ ها تغییر می کنند و هوا سرد و گرم می شود، زمان مناسبی برای لذت بردن از یک فیلم خوب است. برای کسانی که به دنیای پزشکی علاقه دارند، تعداد زیادی فیلم وجود دارد که نه تنها سرگرم کننده است، بلکه دیدگاه منحصر به فردی را در مورد حرفه مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. در روزهای آتی امسال، برخی از این فیلم های پزشکی جذاب را به لیست تماشای خود اضافه کنید. از درام‌های دل‌انگیز گرفته تا مستندهای تامل برانگیز، چیزی برای همه وجود دارد.

بهتر است تعدادی از این فیلم های زیبا را برای شما شرح دهیم، 5 فیلم برتر پزشکی که مخاطبان زیادی هم داشته اند عبارت اند از:

  1. فیلم 1998 Patch Adams

بهترین فیلم های پزشکی جهان

این فیلم دل‌انگیز بر اساس داستان واقعی دکتر هانتر «پچ» آدامز، رابین ویلیامز را در یکی از به یاد ماندنی‌ترین نقش‌هایش به نمایش می‌گذارد. دکتر آدامز با تاکید بر اهمیت خنده و ارتباط انسانی در روند درمان، روش های مرسوم مراقبت های پزشکی را به چالش می کشد. این سفری لمس‌کننده و اغلب طنزآمیز است که قدرت شفقت در پزشکی را به ما یادآوری می‌کند.

داستان فیلم از این قرار است که: «داستان واقعی یک مرد قهرمان، هانتر “پچ” آدامز، مصمم است که پزشک شود زیرا از کمک به مردم لذت می برد. او با استفاده از شوخ طبعی و ترحم به جایی رفت که هیچ دکتری قبلاً جرأت نکرده بود.»

این فیلم در وبگاه imdb امتیاز 6.8 را از 10 دریافت کرده و جز بهترین ها در ژانر بیوگرافی بوده است.

  1. فیلم 1991 The Doctor

بهترین فیلم های پزشکی جهان

«دکتر» با بازی ویلیام هرت، کاوشی تکان دهنده از زندگی یک جراح مشهور را ارائه می دهد که ناگهان خود را در آن سوی میز عمل می بیند. این تجربه چشم باز باعث می شود که او ماهیت غیرشخصی پزشکی مدرن را زیر سوال ببرد و رویکرد خود در مراقبت از بیمار را دوباره ارزیابی کند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده : «هنگامی که یک پزشک خود محور به سرطان تشخیص داده می شود، بهتر می تواند با بیماران خود همدلی کند و از زندگی خارج از حرفه خود قدردانی کند.»

این فیلم زیبا از وبگاه imdb امتیاز 6.9 را از 10 دریافت کرده است.

  1. فیلم 1990 Awakenings

بهترین فیلم های پزشکی جهان

این فیلم بر اساس خاطرات دکتر الیور ساکس، به دنیای عصب شناسی و پتانسیل باورنکردنی مغز انسان می پردازد. “بیداری ها” با بازی رابین ویلیامز و رابرت دنیرو، داستان واقعی یک درمان پزشکی پیشگامانه را بازگو می کند که به طور موقت بیماران را از وضعیت کاتاتونیک چند دهه ای بیدار می کند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: «قربانیان یک اپیدمی آنسفالیت سال‌ها پیش از آن زمان تا کنون کاتاتونیک بوده‌اند، اما اکنون یک داروی جدید چشم‌انداز احیای آن‌ها را ارائه می‌دهد.»

این فیلم زیبا در وبگاه imdb امتیاز 7.8 را از 10 دریافت کرده است.

  1. فیلم 2011 Contagion

بهترین فیلم های پزشکی جهان

در بحبوحه همه ‌گیری کووید-19، «سرایت» برای تصویر واقع ‌بینانه‌اش از یک بحران بهداشت جهانی اهمیت جدیدی پیدا کرد. این داستان دلهره آور به کارگردانی استیون سودربرگ، تیمی از دانشمندان و متخصصان مراقبت های بهداشتی را دنبال می کند که برای مهار و درک یک شیوع ویروسی مرگبار تلاش می کنند. دقت علمی و گروه ستاره‌ای این فیلم باعث شده است که تماشای آن برای علاقه ‌مندان به بیماری‌های عفونی ضروری باشد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: «متخصصان مراقبت های بهداشتی، مقامات دولتی و مردم عادی خود را در میان یک بیماری همه گیر می بینند، زیرا CDC برای یافتن یک درمان تلاش می کند.»

این فیلم زیبا در وبگاه imdb امتیاز 6.8 را از 10 دریافت کرده است.

  1. فیلم 2017 The Immortal Life of Henrietta Lacks

بهترین فیلم های پزشکی جهان

این فیلم HBO بر اساس داستان واقعی Henrietta Lacks، یک زن آفریقایی آمریکایی است که سلول‌های سرطانی‌اش به طور ناآگاهانه برای تحقیقات پزشکی در دهه 1950 جمع‌آوری شدند. سلول‌های “HeLa”، همانطور که شناخته شدند، نقشی اساسی در پیشرفت‌های پزشکی متعدد ایفا کرده‌اند. این فیلم به بررسی سوالات اخلاقی پیرامون تحقیقات پزشکی، رضایت آگاهانه و تاثیر آن بر خانواده هنریتا می‌پردازد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: «یک زن آفریقایی-آمریکایی زمانی که از سلول هایش برای ایجاد اولین رده سلولی انسان جاودانه در اوایل دهه 1950 استفاده می شود، ناخواسته پیشگام پیشرفت های پزشکی می شود.»

این فیلم زیبا در وبگاه imdb  امتیاز 6.4 را از 10 دریافت کرده است.

  1. فیلم 2004 Something the Lord Made

بهترین فیلم های پزشکی جهان

این فیلم HBO برنده جایزه امی، شراکت پیشگامانه بین جراح قلب دکتر آلفرد بلاک و تکنسین آزمایشگاه آمریکایی آفریقایی تبار او، ویوین توماس، را روایت می کند. آنها با هم پیشگام تکنیک های جراحی نوآورانه برای درمان “سندرم نوزاد آبی” بودند. این فیلم موانع نژادی و اجتماعی در پزشکی را روشن می کند و از قهرمانان گمنامی که نقش مهمی در تاریخ پزشکی داشتند، تجلیل می کند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: « نمایشی از رابطه بین پیشگامان جراحی قلب آلفرد بلاک و ویوین توماس. به تصویر کشیده شده است»

این فیلم زیبا امتیاز 8.1 را از 10 در وبگاه imdb بدست آورده است.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید