3

999

1401/03/31

نقد و بررسی سریال لوکی

سریال لوکی: نقد و بررسی داستان و محتوای ساخته شده توسط مارول – کاران مگ

دم شما گرم

نقد و برسی سریال “لوکی” Loki

“آیا آخرین نمایش از سری داستانهای مارول به اندازه خود لوکی سرگرم کننده است؟”

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

لوکی نام یکی از خدایان اساطیر north است و معروف به خدای تغییر چهره و سرگرمی . لوکی قابلیت تغییر چهره به حیوانات رو داراست . فرزندان اون “فنیر” که یک گرگ غول پیکر و ” یورمونگاندا” یک مار عظیم الجسه که معروف به مار زمین است، هستند.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

لوکی که جز دسته خدایان به نام غول ها است با خدایان اسیر (که شامل اودین، ثور ، بالدور … میباشد) همیشه در ضدیت و به نحوی دشمن آنهاست که طبق اساطیر شروع کننده رگنوراک یا همان آخرالزمان شمال به کشته شدن بالدور رخ میدهد که دسیسه لوکی بود . در داستانها و فیلم های مختلفی به شخصیت لوکی پرداخته شده است. حتی در شماره آخر بازی ویدیویی God Of War (خدای جنگ) یکی از اصلی ترین شخصیت های بازی رو ایفا میکنه که از دید دیگری به این خدا پرداخته میشود.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

 

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

اما جدیدا سریالی با نام لوکی در حال پخش است که در اینجا به آن پرداخته میشود.

برای بازبینی و نقد فقط دو قسمت اول به منتقدین داده شده بود ، اما واکنش ها نسبت به این قسمت ها بسیار مثبت بوده و از طنز ، بازیگران و ژانر طراحی ساخت فیلم تمجید کرده اند. آنها همچنین اشاره کردند که برای شروع کار ، چه مقدار از نمایش مورد نیاز است ، که منجر به کند شدن قسمت اول می شود.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

لوکی پس از انتقام جویی Avengers: Endgame زمان خود را انتخاب می کند ، جایی که زمان انتقام جویان برای سرقت Infinity Stones به وقایع Avengers باز می گردد. در هرج و مرج بعدی ، لوکی با Tesseract فرار می کند و با سازمان واریانس زمان دچار مشکل می شود. صحبت در مورد آن بسیار زیاد است ، بنابراین حتماً نسخه اولیه Loki از Mashable را دوباره ببینید تا مطمئن شوید که برای اولین قسمت سریال آماده هستید.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

این مجموعه محدود شش اپیزودی است که توسط مایکل والدرون (“ریک و مورتی”) ساخته شده است. برای کسانی که به یاد نمی آورند ، لوکی (تام هیدلستون) به دست ثانوس در فیلم “انتقام جویان: جنگ بی نهایت” مرد ، اما وقتی انتقام جویان بزرگترین بازنگریهای خود را در “پایان بازی” دوباره انجام دادند ، برادر شرور ثور (کریس همسورث) یک فرصت دیگر به اشتباه به لوکی داد تا نه تنها پس از نبرد شهر نیویورک (در “انتقام جویان” اصلی) از دستگیری فرار کند ، بلکه قبل از لحظه ی مرگ فرار کند.

 

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

اگر همه اینها به شما از داستان دید میده صبر کنید، هنوز تمام نشده. “Loki” با آن اشتباه بزرگ شروع می شود و تقریباً بلافاصله ، Loki توسط سازمان تغییرات زمان یا TVA دستگیر می شود. این پلیس های زره پوش با لباس های سیاه و نارنجی برای نگهبانان زمان کار می کنند . موجودات الهی متعهد به حفظ جریان زمان (“جدول زمانی مقدس”) برای محافظت از جهان در برابر نابودی قریب الوقوع هستند. هر زمان اتفاقی افتاد که بخشی از جدول زمانی مقدس نیست ، یک رویداد Nexus رخ می دهد و TVA به زمان و مکان مختل شده اعزام می شود تا امور را تنظیم کند. اگر وجود فردی از زمان دیگری در میان باشد ، آنها انتخاب و برای محاکمه در مقر TVA مامور می شوند ، دقیقاً همان اتفاقی که برای لوکی می افتد.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

آن وقت است که همه چیز کمی ساده تر می شود. طبق معمول در هنگام شروع نمایش جدید مارول ، افراد زیادی به شما می گویند “لوکی” بسیار عجیب و غریب و بسیار متفاوت و از نظر تلویزیون بسیار قابل توجه است. بخشهایی از این ادعاها درست است ، اما روند داستان “لوکی” بسیار ساده است. “لوکی” سریال تلویزیونی است که یک مجرم توسط مقامات برای کمک به حل یک پرونده دشوار به خدمت گرفته می شود.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

برای این مشکل خاص ، مامور موبیوس (اوون ویلسون) از لوکی می خواهد تا به پیدا کردن “گونه” دیگری کمک کند که نتواند جلوی کشتن عوامل TVA را بگیرد.

یک نکته بین لوکی‌ها ثابت است و آن هم این است که همیشه در حال خیانت، نیرنگ و کشیدن نقشه‌های شیطانی هستند و خلاصه اینکه چه لوکی کودک باشد و چه رنگین پوست یا حتی یک تمساح، نمی‌توان به لوکی کاملا اعتماد کرد.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

از نکات مثبت سریال میتوان به این موارد اشاره کرد : شخصیت جذاب لوکی که تام هیدلستون به خوبی به ایفا این نقش پرداخته. لوکی شوخ‌طبع ، زیرک و خوش قلب است و سازندگان سریال «لوکی» نیز مانور زیادی بر این خصوصیات اخلاقی داشته‌اند.

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

برخلاف دیگر سریال‌های پخش شده مارول در ماه‌های اخیر، «لوکی» قصه سر راستی دارد و مخاطب را در تنگنای حدس و گمان قرار نمی‌دهد . ولی همین نکته میتواند به نحوی ضعف فیلم تلقی شود .فیلمنامه ساده‌انگارانه طراحی شده و از موضوع سفر در زمان برای خلق شخصیت‌های جدید استفاده کرده که شاید برای تماشاگران نوجوان جذاب باشد اما نمی‌تواند برای مخاطبین بالغ جذابیتی داشته باشد.

 

نقد و بررسی سریال لوکی 2021

عوامل ساخت :

کارگردان: کیت هرون

بازیگران: تام هیدلستون، اوون ویلسون، گوگو مباتا را، سوفیا دی مارتینو، ریچارد گرنت

نویسندگان: تام کافمن، جک کربی، مایکل والدرون، استن لی، لری لیبر

تهیه کنندگان: استفن بروسارد، مایکل والدرون

فیلمبرداری: آتمن دورالد

انتخاب بازیگران: سارا فین، کریستا هوسر

کارگردانی هنری: ناتاشا گراسیمووا

اهنگساز: ناتالی هالت

امتیازات:

 

IMDB

Rotten Tomatoes Metacritic
8.8/10 87/100

74/100

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

دیدگاه خود را بنویسید