• کشور سازنده: آمریکا
  • زبان: انگلیسی , اسپانیایی
  • رده سنی: 13+

لینک های دانلود اضافه شدند

بر اساس درگیری در سال 1836 بین گروهی از مردان تگزاسی و تژانو به رهبری دیوی کروکت و جیم بووی و نیروهای دیکتاتور مکزیکی سانتا آنا در آلامو در سن آنتونیو تگزاس....

درباره فیلم

دانلود فیلم آلامو 2004

این فیلم که در سال 2004 به انتشار رسیده در ژانرهای درام و تاریخی و جنگی به خوبی توانسته داستانی زیبا و دیدنی را به نمایش بگذارد. داستان فیلم آلامو The Alamo 2004 از این قرار است که در سال 1836 ژنرال “سانتا آنا” و ارتش مکزیک در تگزاس پیشروی می کنند.برای متوقف کردن او،ژنرال “سم هیوستون” باید زمان کافی داشته باشد تا بتواند ارتشش را نظم دهد.برای بدست آوردن این زمان او به کلنل “ویلیام تراویس” دستور می دهد به ماموریتی کوچک برای بستن راه ارتش مکزیک برود و…

درباره فیلم The Alamo 2004

فیلم The Alamo که کاربران ایرانی آن را با نام آلامو می شناسند بعد از انتشار توانست انتظارها را برآورده کند و در موضوعیتش بینندگانش را متحیر کند. در این فیلم بازیگرانی همچون Dennis Quaid و Billy Bob Thornton و Emilio Echevarría به ایفای نقش پرداخته و در اجرای نقش خود بی نظیر عمل کرده اند. همچنین کارگردانی این فیلم زیبا نیز بر عهده John Lee Hancock بوده است. این فیلم از وبگاه IMDB امتیاز 6.00 را دریافت کرده که در ژانر خود و نوعساخت فیلم به نظر امتیاز قابل قبولی بوده است. مدت زمان این فیلم 137 دقیقه می باشد که امیدواریم نهایت لذت را برده باشید.

نظرات کاربران و بینندگان این فیلم

برخی از بینندگان بعد از تماشای این فیلم نظرات خود را با نکته های مثبت و منفی در خصوص نوع ساخت، داستان فیلم و برخی مسائل مهم ساخت در imdb به ثبت رسانده اند. این نظرات به این شکل بوده است:

  • فیلم «آلامو» به کارگردانی جان لی هنکاک اغلب به دلیل تلاش کارگردان برای ارائه جزئیات و دستیابی به صداقت تاریخی کند پیش می‌رود و تقریباً ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا طرفداران صحنه‌های اکشن به آنچه می‌خواهند برسند (البته محاصره و دفاع آخر آلامو واقعاً گیرا و تماشایی است). با این حال، با وجود تمام این موارد، فیلم ارزیابی مجددی قابل توجه از یکی از شناخته‌شده‌ترین افسانه‌های آمریکا ارائه می‌دهد. در حالی که شخصیت‌های اصلی داستان (دیوی کراکت، جیمز بویی، ویلیام بارِت تراویس، سام هيوستون و آنتونیو لوپز دِ سانتا آنا) از حالت اسطوره‌ای خارج شده‌اند، اما این دیوی کراکت (با بازی درخشان بیلی باب تورنتون) است که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند و نگه می‌دارد. کراکتِ به تصویر کشیده شده توسط تورنتون، نه یک مرد روستایی عامی (همانطور که پیش‌تر توسط پارکر و آرتور هانی‌کات به تصویر کشیده شده بود) و نه یک قهرمان پاسخ‌گو به ندای مردم ستمدیده (مانند برداشت جان وین از کراکت)، بلکه یک فرد خوش‌پوش و باکلاس روستایی است که به خوبی ویولن می‌نوازد و در بازی‌های سیاسی واشنگتن هم تبحر دارد. فیلم با حضور کراکت در نمایشی از «شیر غرب» در واشنگتن آغاز می‌شود که بر اساس کارهای خیالی او ساخته شده است. بازیگری که نقش کراکت را در این نمایش ایفا می‌کند، لباسی به تن دارد که امروزه آن را «یونیفرم رسمی کراکت» می‌دانیم، یعنی لباس چرمی و کلاه راکونی. شخصیت روی صحنه و افسانه‌هایی که او را احاطه کرده‌اند (که در نهایت با نبرد آلامو به عنوان آخرین قسمت آن همراه می‌شود) همان «دیوی کراکت»ی است که همه ما می‌شناسیم، اما دیوید کراکت «واقعی» طبق نظر هنکاک، یک فرصت‌طلب است که در تگزاس به دنبال احیای سیاسی خود است و با این امید می‌آید که نبرد از پیش تمام شده باشد.
  • «آ Alamo» دقیق‌ترین روایت تصویری از این رویداد تاریخی در سال‌های اخیر است. بازی درخشان بیلی باب تورنتون نقطه قوت اصلی فیلم به شمار می‌رود. به تصویر کشیدن دیوی کراکت توسط او به تنهایی ارزش تماشای فیلم را دارد. بازی او، بازیگران قبلی این نقش، یعنی پارکر و جان وین را در این نقش دراماتیک، کمرنگ و اغراق‌آمیز نشان می‌دهد. برای درک کامل تاثیر خیره‌کننده‌ی نماهای گسترده و پانورامیک این فیلم، باید آن را روی پرده‌ی سینما تماشا کرد. بخش اعظمی از فیلم در خود آلامو جریان دارد، اما نبردی که در میدان جنگ سن جاسینتو رخ داده است، جذابیت دیگری به فیلم می‌بخشد. این فیلم، تجربه‌ای تازه و لذت‌بخش در ژانر خود به شمار می‌رود. بازی تمام بازیگران به شدت باورپذیر و تاثیرگذار است، به ویژه بازی درخشان بیلی باب تورنتون. دنیس کواید نیز در نقش سام هيوستون، اجرای فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. این فیلمی بود که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم و ارزش صبر کردن را داشت. البته باید بدانید که فیلم طولانی است، پس برای تماشای آن زمانی طولانی در نظر بگیرید.
  • به طور اتفاقی این فیلم را تماشا کردم، چون فیلمی که می‌خواستم ببینم اکران نشده بود. نکته‌ی منفی اصلی فیلم این بود که به نظر می‌رسید اکثر مدت آن، شخصیت‌ها در Alamo مشغول صحبت‌های بی‌هدف بودند، در حالی که سربازان سانتا آنا بیرون اردو زده بودند. بازیگری که نقش تراویس را بازی می‌کرد، به نظر برای این نقش بسیار جوان بود. اگرچه به طور کلی بازی دیوی کراکت و جیم بووی خوب بود، اما جای خالی صحنه‌ی کلاسیک «کشیدن خط روی شن» که نشان‌دهنده‌ی جدایی کسانی است که می‌خواهند تسلیم شوند و کسانی که می‌خواهند بمانند و بجنگند، احساس می‌شد. همچنین صحنه‌ی التماس جیم بووی در حال مرگ برای اینکه او را به سمت کسانی که می‌خواهند بجنگند ببرند، حذف شده بود. صحنه‌های حمله به آ Alamo خوب بودند، اما به نظر من فیلم درخشش لازم را نداشت! به جای اینکه فیلم با مرگ مدافعان تمام شود، شاهد پیروزی سم هيوستون بر سانتا آنا در ساحل رودخانه‌ی سن جاسینتو بودیم و هیچ اشاره‌ای به نقش مهم مدافعان آ Alamo در مهلت پنج روزه‌ای که برای آمادگی هيوستون ایجاد کردند، نشد. همچنین شخصیت سانتا آنا به شکل اغراق‌آمیز و غیرجدی به تصویر کشیده شده بود.

برچسب ها
فیلم های مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید