0

219

1402/08/02

فیلم جن گیر معتقد با ترکیبی از وحشت و نوستالژی باز میگردد!

فیلم جن گیر معتقد با ترکیبی از وحشت و نوستالژی باز میگردد!

 

 

50سال پیش ویلیام فریدکین بزرگ «جن‌گیر» را کارگردانی کرد و رکوردهای باکس آفیس و ذهن تماشاگران را به باد داد. اکنون دیوید گوردون گرین، که به استخراج فرانچایز «هالووین» برای سه گانه‌ای از دنباله‌های نابرابر راضی نیست، بازگشته است تا همان سرنوشت را در یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های دهه 1970 ببیند. این جدیدترین پروژه بازیافت که با «جن گیر: مؤمن» آغاز می شود، با «جن گیر: فریبکار» که برای سال 2025 برنامه ریزی شده است ادامه خواهد یافت. هنوز درباره سومین قسمت آن صحبتی نشده است.

نیم قرن پس از انتشار اولین قسمت، پخش نسخه اصلی به بازنویسی قوانین وحشت کمک کرد و هزاران تقلید را راه اندازی کرد در آن 4 فیلم از جن گیر را مشاهده می کنیم، «جن گیر: مؤمن» سعی می کند آن چیزی که همه در انتظارش بودند را با فریب الن برستین 90 ساله که نقش خود را به عنوان یک مادر تکرار می کند، ببرد. عامل نوستالژی، فیلمی را که در غیر این صورت آهسته ساخته می‌شد را ارتقا داده که قبل از اینکه در یک کنش اوج کمی درهم‌آلود بنظر برسد، خزنده‌ای وهم‌آور را باز به داستان بازگرداند.

سخت است اغراق کنیم که فیلم اصلی «جن گیر» در سال 1973 چقدر تکان دهنده بود، بر اساس رمان ویلیام پیتر بلاتی در مورد تسخیر شیطان، و از جمله چیزهای دیگر، نگاه بسیاری از مردم به سوپ نخود را تغییر داد. مجموعه‌ای از دنباله‌های با فاصله زیاد، یک پیش‌درآمد، برنامه‌های ویژه کابلی بی‌پایان و شکست‌های بی‌شماری به دنبال آن آمده‌اند، شواهد دیگری مبنی بر این که وقتی عنوانی این‌قدر نمادین باشد، نگه داشتن یک شیطان خوب کار سختی است.

به نظر می‌رسد این طرح مربوط به «معتقد» است، که از کارخانه ترسناک بلومهاوس و کارگردان دیوید گوردون گرین، که سه‌گانه اخیر «هالووین» را بر عهده داشت، می‌آید. با این حال، حق امتیاز دادن به این ملک چالش بزرگی را به همراه دارد. «معتقد» اساساً سعی می‌کند این دو انگیزه کمی متفاوت را به هم پیوند بزند، که فیلم را از نظر انتظارات ترسناک مدرن و ارج نهادن به ریشه‌های آن، در یک سرزمین بین‌المللی رها می‌کند. همین امر در مورد کوتاه یا طولانی بودن نقش برستین(مادر) نیز صدق می کند، زیرا پدر دیوانه، ویکتور (لزلی اودوم، جونیور) با اکراه به سراغ کریس مک نیل خود می رود، که معلوم شد کتابی در مورد جزییات مصیبت او نوشته است.

the exorcist believer 2023

داستان فیلم جن گیر معتقد 2023

راه اندازی به سرعت داستان فیلم کارآمد است. سیزده سال پس از از دست دادن همسر باردارش در زلزله هائیتی، ویکتور فیلدینگ (لزلی اودوم جونیور) و دخترش آنجلا (لیدیا جوت) در جورجیا ساکن می شوند. جدای از تحمل همسایه بدخلق (آن داود) و شکایت او از مدیریت سطل زباله ویکتور، این دو به اندازه کافی خوشحال به نظر می رسند. سپس آنجلا و دوستش کاترین (اولیویا اونیل) به جنگل می روند تا کمی در فضای جنگل بازی های کودکانه خود را داشته باشند اما در شکلی عجیب سه روز بعد با خاطرات خالی و رفتارهای آزاردهنده برمی گردند. اکنون باید آب مقدس را بیاورید!

دانلود فیلم The Exorcist: Believer 2023 از کاران مووی

شما کاربران عزیز می توانید هم اکنون دانلود فیلم ترسناک جنگیر معتقد 2023 را از رسانه کاران مووی با بهترین کیفیت و نسخه زیرنویس فارسی چسبیده و همچنین دوبله فارسی انجام داده تا لحظات پرترسی را برای خود و همراهانتان ایجاد کنید!!

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید