0

136

1402/08/06

نقد و بررسی فصل 2 سریال لوکی

لوکی بهترین برنامه تلویزیونی مارول در چندسال اخیر

 

سریال لوکی بهترین برنامه تلویزیونی دنیای مارول می باشد که به خوبی توانسته انتظارات را برآورده کند. سریال لوکی که برای یک فصل در سال 2021 به انتشار رسیده بود و دیگر خبری برای ساخت آن وجود نداشت دقیقا بعد از گذشت دوسال از این قضیه مارول با انتشار فصل دوم همه را غافل گیر کرد. این سریال بخاطر شخصیت شرور و در عین حال بی ثبات لوکی زبانزد علاقه مندان دنیای مارول بوده و هست.

داستان اول سریال در 6 قسمت به اتمام رسید و سعی داشت تا لوکی را با توجه به تغییر شرایط و بعد از داستان انتقام جویان: پایان بازی، به یک شخصیت قهرمان و خوب تبدیل کند. اما لوکی را که همه می شناسند یا حداقل بینندگان سری فیلم های انتقام جویان؛ این شخصیت به میزان کافی شیطنت دارد و قرار نیست برای همیشه یک فرد خوب بنظر برسد. اما اینبار سعی داریم تا فصل دوم سریال را بهتر نقد کنیم تا بتوانیم آنچه رخ داده و سعی دارد در انتهای داستان از شخصیت لوکی ساخته شود را برای شما کاربران بهتر توضیح دهیم.

 

لوکی بهترین برنامه تلویزیونی مارول در چندسال اخیر

فصل 2 لوکی تحولی در دنیای تلویزیونی مارول

سفر در زمان در زندگی واقعی غیرممکن است، و در داستان‌های تخیلی نیز بسیار دشوار است، جایی که یک وسیله داستانی جذاب می‌تواند به راحتی در لانه‌ای درهم از نمایش پیچیده قرار گیرد. فصل اول « لوکی » از این مشکل اجتناب کرد و دیزنی پلاس را به نقطه درخشانی در دوران تا حدودی راکد دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد. با پیروی ازخدای فریبکار اسکاندیناوی «لوکی» در اعماق Time Variance Authority یا TVA، این سریال تولید بی عیب و نقص را با یک روایت احساسی ساده همراه کرد – به خصوص زمانی که لوکی اصلی ما (تام هیدلستون) با همزاد خود مطابقت داشت. همتای سیلوی (سوفیا دی مارتینو)، رابطه‌ای که پرسش‌هایی را در مورد هویت، اراده آزاد و تعیین سرنوشت باز کرد. ردیابی شاخه های بالقوه به اصطلاح Sacred Timeline می تواند سرتان را بدرد بیاورد و شما را در فکر فرو برد. مانند ذن کوان، “چه چیزی یک لوکی را لوکی می کند؟” که شخصیتی زمینی است و به راحتی قابل درک است.

قسمت آخر فصل اول، «لوکی» فاش کرد که اولین سریال استودیو مارول برای دیزنی پلاس خواهد بود که فصل دوم دارد. این خبر با توجه به پایان آشفته و درعین حال جذاب آن باعث تسکین شد. پس از اینکه لوکی و سیلوی به آخرالزمان سفر کردند، سیلوی او را که باقی می‌ماند (جانتان میجرز)، بنیان‌گذار TVA و مانع اصلی که تایم لاین مقدس را از تبدیل شدن به چندجهانی تمام عیار باز داشت، کشت. زمانی که لوکی که سعی کرد جلوی او را گرفت، به تنهایی به TVA بازگشت، دفتری را دید که دگرگون شد، با مجسمه‌های او که باقی می‌ماند در همه جاها خودنمایی می‌کرد و کارمندانی مانند مامور موبیوس (اوون ویلسون) هیچ خاطره‌ای از همکار خود. در معدن نداشتند.

دو سال بعد، “لوکی” بازگشته است. اگرچه این نمایش، حماسه Multiverse MCU را با یک نوت آغاز کرد، آخرین مرحله فرنچایز از آن زمان روی صفحه نمایش و خاموش شدن با مشکل مواجه شده است. Ant-Man and the Wasp: Quantumania یک ناامیدی انتقادی و تجاری بود (درواقع یک شکست برای مارول) که علیرغم استفاده از برخی مفاهیم و شخصیت‌های مشابه، نتوانست بر حسن نیت ایجاد شده توسط «لوکی» بنا شود. چنین شرایطی فشار و موشکافی زیادی را بر روی فصل 2 “Loki” وارد می کند، که همچنین شاهد به هم ریختگی برخی از پرسنل در پشت صحنه بوده است. (اریک مارتین وظیفه نویسندگی را از خالق مایکل والدرون به عهده می گیرد، در حالی که کیت هرون تنها کارگردان، باتوم را به گروه بزرگتری به رهبری جاستین بنسون و آرون مورهد همکاران واگذار کرده است). فقط به «WandaVision»، فصل 2 تسلیم همان تله‌هایی می‌شود که داستان اصلی بسیار هوشمندانه از آن اجتناب کرد.

در حالی که قسمت‌های اول «لوکی» از نام خود به عنوان جانشین قهرمانان استفاده می‌کرد و به تدریج هدف، آداب و رسوم و آیین‌نامه TVA را مشخص می‌کرد، فصل دوم در رسانه‌ها آغاز می‌شود. فوراً، لوکی وظیفه پیدا کردن سیلوی را بر عهده دارد، دریابد که چرا او در طول زمان می‌چرخد و در هرج و مرج نیروی کار TVA که به‌تازگی تمام گونه‌های حذف‌شده حافظه را از جدول‌های زمانی «قطع‌شده» – یا به تعبیر کمتر تعبیری، حذف شده – کشف کرده‌اند، پیمایش می‌کند. پردازش آن برای لوکی و بیننده بسیار است، به خصوص که داستان به طور فزاینده‌ای احساس می‌کند از سفر خود لوکی به معنای واقعی کلمه بی‌قرار است.

 

لوکی بهترین برنامه تلویزیونی مارول در چندسال اخیر

دانلود فصل 2 سریال Loki 2021

شما کاربران و علاقه مندان می توانید از رسانه کاران مووی در قسمت سریال دوبله فارسی فصل جدید سریال لوکی را با دوبله فارسی اختصاصی از این رسانه بزرگ فیلم و سریال دانلود کرده و نهایت لذت را ببرید. همچنین هر هفته در روز های پنجشنبه قسمت های جدید این سریال به انتشار می رسد که امیدواریم مورد پسند شما کاربران دوستداشتنی کاران مووی باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید