0

373

1402/07/29

معرفی بازیگران و داستان فیلم لامینور داریوش مهرجویی

معرفی بازیگران و داستان فیلم لامینور ساخته داریوش مهرجویی

فیلم لامینور داستان

فیلم لامینور داستانی از داریوش مهرجویی می باشد. لمینور آخرین اثر داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی می باشد. این فیلم به نویسندگی مهرجویی و وحیده محمدی فر در ابتدا قرار بود در 27 اسفند 1400 اکران شود. اما به دلیل عدم دریافت مجوز تمدید اکران از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم، رسماً از اکران نوروزی 1401 خارج شد. این فیلم بعداً در 7 می(اردیبهشت) 1401 اکران شد و نشان از بازگشت مهرجویی به فیلمسازی پس از شش سال وقفه از فیلم اشباح (1391) بود.

در مرکز داستان چندین شخصیت جذاب قرار دارند، از جمله یک موسیقیدان، دختری جوان در تعقیب رویاهایش، و پلیس سابق صالحی که مصمم است جلوه ای از عدالت را به پیچ و خم های جنایت زده بازگرداند. همانطور که داستان های آنها در تصویر تلاقی می کند، هر شخصیت یاد می گیرد که با قطب نمای اخلاقی خود روبرو شود و از طریق مسائل پیچیده اجتماعی که با آنها روبرو می شود حرکت کند تا از شرایط وخیم خود جان سالم به در ببرد.

کارگردان از فیلمبرداری واضح و خاطره انگیز برای خلق فضایی زنده استفاده می کند. تصاویری که عمدتاً در موقعیت مکانی گرفته شده اند، جوهر کوچه های باریک، خانه های ویران و گرافیتی های پر جنب و جوشی را که در گوشه های مبهم تهران پراکنده اند، به تصویر می کشند. زیبایی شناسی خام و بدون فیلتر فیلم، عنصری از اصالت را اضافه می کند و مخاطب را بیشتر در داستان و تجربیات شخصیت ها غرق می کند.

به جرات می توان گفت فیلم لامینور بازگشت مهرجویی به فیلمسازی پس از 6 سال اتفاقی قابل توجه برای سینما به ویژه سینمای ایران است. «لمینور» با توانایی اثبات شده فیلمسازی و بینش هنری خود، احتمالاً فیلموگرافی ستودنی مهرجویی را غنا خواهد بخشید. این فیلم در کنار سایر تولید های سینمایی ایران توجه زیادی را به خود جلب کرد و داریوش مهرجویی که برای مدت ها گوشه گیر شده بود سرانجام با این داستان به فیلمسازی بازگشت.

فیلم لامینور بازیگران

در فیلم لامینور و یا همان لمینور بازیگران مطرح سینمای ایران به ایفای نقش پرداخته اند. این بازیگران عبارت اند از: علی نصیریان، سیامک انصاری، پردیس احمدیه، مهرداد صدیقیان، بیتا فرهی،علی مصفا، امرالله صابری (بازیگر فیلم هامون)، رضا داودنژاد، محمد رضا شهبانی نوری( بازیگر نقش پسربچه در درخت گلابی)، فریماه فرجامی و کاوه آفاق از بازیگران این فیلم هستند.

دانلود فیلم ایرانی لامینور در کاران مووی

رسانه کاران مووی بهترین مرجع دانلود فیلم و سریال ایرانی محبوب است. شما می توانید از رسانه کاران مووی فیلم لامینور را بصورت رایگان دانلود کرده و این دانلود بصورت قانونی می باشد. همچنین می توانید در بخش فیلم ایرانی کاران دسترسی سریع و آسانی به سینمای ایرانی داشته باشید و جدیدترین فیلم ها و سریال های داخلی را دانلود کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید