0

34

1403/04/03

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

برای تمام علاقه‌مندان به سینما و تلویزیون، گشت ‌و گذار در لوکیشن‌های فیلمبرداری آثار موردعلاقه‌تان، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. تصور کنید از مکان‌هایی بازدید کنید که شخصیت‌ها و داستان‌های محبوتان را به زندگی رسانده‌اند. چه طرفدار مجموعه فیلم‌های هری پاتر باشید، چه سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها، سریال بازی تاج و تخت، یا حتی آثار کلاسیک کارگردانانی همچون آلفرد هیچکاک و فرانسیس فورد کوپولا، در این تور گردشگری برای هر سلیقه‌ای گزینه‌ای وجود دارد. در این تور فرصت خواهید داشت تا با فرایند تولید فیلم و سریال آشنا شوید و از مکان‌های نمادینی بازدید کنید که حالا بخشی از تاریخ سینما به حساب می‌آیند. همچنین می‌توانید به کاوش در مناطق اطراف لوکیشن‌های فیلمبرداری بپردازید و شاید حتی با عوامل تولید و بازیگرانی که روی این آثار کار کرده‌اند، ملاقات کنید.

پس با ما همراه شوید تا سفری به دل لوکیشن‌های فیلم‌ها و سریال‌ های محبوب‌تان داشته باشیم و خاطراتی به یادماندنی خلق کنیم.

در تور لوکیشن‌های فیلمبرداری چه چیزهایی انتظار ما را می‌کشد؟

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

هنگام برنامه‌ریزی سفرتان، باید ببینید چقدر زمان می‌خواهید به این تجربه اختصاص دهید. اگر از یک یا دو لوکیشن فیلمبرداری بازدید می‌کنید، می‌توانید یک سفر کوتاه را برنامه‌ریزی کنید که زمان زیادی از تعطیلاتتان را نگیرد. افرادی که می‌خواهند از چندین لوکیشن فیلمبرداری دیدن کنند یا حتی در یک تور راهنما شرکت کنند، باید متناسب با آن برنامه ریزی کنند. برای مثال، تور لوکیشن‌های فیلمبرداری هری پاتر می‌تواند تا 3 روز طول بکشد، در حالی که بازدید از لوکیشن‌های ارباب حلقه‌ها تا 8 روز به طول می‌انجامد.

مهم است به خاطر داشته باشید که آب و هوای هر لوکیشن فیلمبرداری در فصول مختلف ممکن است متفاوت باشد. اکثر تورهای هری پاتر و ارباب حلقه‌ها در بهار، تابستان و پاییز برگزار می‌شوند، در حالی که تورهای بازی تاج و تخت بیشتر در پاییز و زمستان برگزار می‌شوند.

اگر تصمیم دارید در یک تور راهنما شرکت کنید، فرصت خواهید داشت تا با راهنماها ملاقات کنید و هر سوالی در مورد فرایند تولید فیلم و سریال دارید از آن‌ها بپرسید! همچنین بهتر است از بازدید از مناطق در فصل بارانی آن‌ها خودداری کنید، زیرا ممکن است فرصت دیدن لوکیشن‌ها به همان شکلی که در فیلم هستند را از دست بدهید.

بهترین مکان های فیلمبرداری برای طرفداران هری پاتر

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

راه‌آهن گلنفینان در اسکاتلند با عبور قطار بخار ژاکوبیت در بریتانیا. به عنوان یک طرفدار هری پاتر، سفرتان را از آکسفورد، انگلستان آغاز کنید به عنوان یک طرفدار سرسخت هری پاتر، مطمئناً دوست دارید تور خود را از آکسفورد، انگلستان [تصویر شهر آکسفورد انگلستان] آغاز کنید، جایی که معماری هاگوارتز از آن الهام گرفته شده است (که اغلب با عنوان «هاگوارتز واقعی» شناخته می‌شود). کالج کریست چرچ، دانشکده الهیات و کتابخانه‌ی دانشگاه آکسفورد به عنوان نماهای داخلی هاگوارتز مورد استفاده قرار گرفته‌اند. حیاط دانشگاه آکسفورد نیز صحنه‌ای را به تصویر می‌کشد که در آن هری برای اولین بار با دامبلدور ملاقات می‌کند.

تور مکان های فیلمبرداری ارباب حلقه ها

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

ماتاماتا، نیوزلند هابیتون یکی از مکان های اصلی فیلم ارباب حلقه ها بوده است. اگر طرفدار سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها هستید، می‌توانید از برخی از نمادین‌ترین لوکیشن‌های فیلمبرداری در نیوزیلند بازدید کنید. اولین ایستگاه تور شما، ولینگتون [تصویر شهر ولینگتون نیوزیلند]، مرکز اصلی فیلمبرداری این آثار خواهد بود. بندر، اسکله‌ی شهر و ساختمان‌های پارلمان برای فیلمبرداری صحنه‌های مربوط به میناس تیریت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. همچنین، مسیرهای کنار رودخانه به جاده‌ی منتهی به دروازه‌های سیاه موردور تبدیل شده است.

وتا ورکشاپ [تصویر وتا ورکشاپ نیوزیلند]، جایی که ابزار و لباس‌های فیلم در آن ساخته شده‌اند، نیز در ولینگتون واقع شده است. در اینجا می‌توانید از استودیوها دیدن کنید و با برخی از هنرمندانی که روی فیلم کار کرده‌اند و بازیگرانی که اکنون به عنوان صداپیشه‌های شخصیت‌های فیلم فعالیت می‌کنند، دیدار داشته باشید.

کاوش در مکان های فیلمبرداری Game of Thrones

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

Giant’s Causeway، ایرلند شمالی یکی از مکان های اصلی سریال بازی و تاج و تخت بوده است. اگر طرفدار سریال محبوب «بازی تاج و تخت» هستید، می‌توانید در تور لوکیشن‌های فیلمبرداری در ایرلند شمالی و کرواسی شرکت کنید. اولین ایستگاه شما می‌تواند درخت‌های تاریک باشد، منظره‌ای که از درختان راش غول‌پیکر و کهنسال تشکیل شده و به بخشی از تیتراژ ابتدایی سریال تبدیل شده است.

جاده‌ی شاه که به شهر ساحلی کاریكفرگس منتهی می‌شود، نیز برای فیلمبرداری صحنه‌هایی از سریال مورد استفاده قرار گرفته است. قلعه‌ی کاریكفرگس که در نزدیکی جاده‌ی شاه قرار دارد، به عنوان لوکیشن فیلمبرداری وینترفل به کار گرفته شده است. بسیاری دیگر از لوکیشن‌های فیلمبرداری در ایرلند شمالی وجود دارند، از جمله ستون‌های بازالت‌ که به عنوان لوکیشن جزایر آهنین شناخته می‌شود. شهرهای دوبrovnik و Split در کرواسی نیز از دیگر لوکیشن‌های محبوب فیلمبرداری این سریال بوده‌اند.

کاوش در اطراف محل های فیلمبرداری

معرفی لوکیشن فیلم و سریال های معروف دنیا

چشم لندن از رودخانه تیمز، لندن یکی از مکان های محبوب فیلمبرداری در بسیاری از فیلم ها و سریال های بوده است. برای مثال فیلم 4شگفت انگیز یکی از بیادماندنی ترین سکانس های فیلمبرداری خود را در این لوکیشن به نمایش گذاشته است. فراتر از تماشای لوکیشن‌های فیلمبرداری: تجربیات ویژه طرفداران. اگر می‌خواهید فراتر از بازدید از لوکیشن‌های فیلمبرداری، تجربه‌ای منحصربه‌فرد داشته باشید، در سفر خود به لندن، تور «وارنر بروز. استودیو تور لندن: ساخت دنیای جادویی هری پاتر» را در نظر بگیرید.

این تور شما را به تمام مکان‌های نمادین شهر که به عنوان لوکیشن فیلم‌های هری پاتر استفاده شده‌اند، می‌برد. مکان‌هایی مانند: سه‌ماهی‌ریز نقره‌ای (Leaky Cauldron)، وزارت سحر و جادو و بانک گرینگوتز. همچنین فرصتی برای قدم زدن در خیابان معروف درونِ راهرو (Diagon Alley) و دیدن مغازه‌ی چوب‌دستی‌های اولیواندر (Ollivanders Wand Shop) و چشم لندن (London Eye) خواهید داشت.

برای طرفداران سریال وست‌ورلد شبکه‌ی HBO، بازدیدی از لوکیشن‌های فیلمبرداری این سریال در یوتا، می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. به طور خاص، می‌توانید از شهر کابویی واقعی که در آن فیلمبرداری انجام شده و همچنین صحرای پهناوری که بیشتر صحنه‌های مربوط به پارک در آنجا فیلمبرداری شده است، دیدن کنید.

جمع بندی

بازدید از لوکیشن‌های فیلمبرداری محبوب، به شما این امکان را می‌دهد تا مکان‌ها را از دریچه‌ای کاملاً جدید ببینید و تجربه کنید. در این سفر می‌توانید با گوشه‌های جدیدی از شهری که به آن سفر کرده‌اید آشنا شوید و درباره‌ی فرهنگ و تاریخ آن بیاموزید. البته در نظر داشته باشید برای سفر به این مکان های ساخت فیلم نیاز نیست به صورت واقعی این عمل را انجام دهید. می توانید با دیدن ویدیوها و مطالعه حس مورد نیاز را بدست بیاورید و رازهای لوکیشن های ساخت فیلم ها و یا سریال های معروفتان متوجه شوید.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید