0

300

1402/09/11

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

 

بازیگران اکنون شخصیت های مطرحی در دنیا هستند که زندگی شخصی و حرفه ای آن ها همیشه در راس توجه ها قرار دارد. اگر توجه کرده باشید خبرهای فیلم و سریال و دنیای سینما از همیشه داغ تر است و تمامی افراد سعی بر دنبال کردن آن ها دارند. یکی از مواردی که همیشه در اخبار سینمایی مورد توجه قرار می گیرد دستمزد بازیگران بوده که برای ایفای نقش به چه میزانی پول دریافت می کنند.

این رقم در دانلود فیلم دوبله و سریال های ایرانی معمولا در مقیاس های جهانی اندازه گیری نمی شود به این دلیل که فیلم و سریال های ایرانی داخلی بوده و هرگز در راس دید مردم جهان نخواهد بود. دو کمپانی فیلم سازی غول دنیا به نام های بالیوود و هالیوود سازمان هایی هستند که به دلیل تولید فروان و محبوب فیلم و سریال خبرهای دست اول سینمای جهان را از آن خود کرده اند.

اما در میان این دو، سینمای هالیوود همیشه جایگاه بالاتری داشته آن هم به دلیل کیفیت بالای فیلم سازی و استفاده از بازیگرانی که تمامی مردم دنیا نه فقط کاربران خاص با داستان هایشان لحظات خوبی را ساخته اند. موضوع محبوبیت نمی تواند به تنهایی به کیفیت بالای فیلم و سریال این کمپانی اختصاص داده شود، بلکه یکی از دلایل پیشرفت این کمپانی ایده های جذاب و هزینه های بسیار بالای سازندگان برای به تصویر کشیدن یک داستان در ژانر های مختلف است. دانلود فیلم دوبله فارسی هالیوودی های دیدنی می تواند یکی از ترند ترین ها باشد.

هزینه های بالای ساخت یک فیلم می تواند در زیباتر شدن تصاویر و اکشن فیلم تاثیر بسیار بالایی داشته باشد که درواقع همان مثال «هرچقدر پول بدی همونقدر هم ۀآش میخوری» می باشد. حالا که با این موضوع آشنایی دارید که هزینه های ساخت یک فیلم خوب در کمپانی هالیوود اثر بخش بوده است، متوجه خواهید شد میزان قابل توجهی از این بودجه برای استفاده از یک بازیگر حرفه ای در ساخت فیلم صرف می شود.

اکنون اخبار به سمت تعدادی از بازیگران گران هالیوود کشیده شده است. به نوعی این یک رقابت مالی محسوب شده که چه کسی بیشتر پول میگیرد و گرانتر است؟

گرانترین بازیگران مرد هالیوود

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

بر اساس فهرستی که مجله فوربس در سال ۲۰۲۳ منتشر کرده است، گرانترین بازیگران دنیا به شرح زیر هستند:

رتبهبازیگردستمزد (میلیون دلار)
1تام کروز100
2ویل اسمیت40
3دواین جانسون38
4لئوناردو دی کاپریو31
5براد پیت26
6رایان رینولدز25
7کریس همسورث24
8رایان گاسلینگ23
9تام هاردی20
 • تام کروز «Tom Cruise»

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

تام کروز، بازیگر آمریکایی، یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است. او به خاطر بازی در فیلم‌های اکشن و پرفروشی مانند سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن شناخته شده است. دستمزد تام کروز در طول دوران بازیگری خود، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. او در فیلم اول سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن، در سال ۱۹۹۶، تنها ۶ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد. اما در فیلم جدیدترین این سری، یعنی فیلم تاپ گان: ماوریک، که در سال ۲۰۲۲ اکران شد، ۱۰۰ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.

عوامل مختلفی در تعیین دستمزد بازیگران نقش دارند، از جمله محبوبیت، شهرت، و میزان فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌اند. تام کروز در طول دوران بازیگری خود، در فیلم‌های بسیاری بازی کرده است که فروش بالایی داشته‌اند. این فیلم‌ها عبارتند از:

 • سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن
 • سری فیلم‌های جک ریچر
 • فیلم‌های وال‌استریت
 • فیلم‌های لبه‌ی فردا
 • فیلم‌های بی‌سابقه

تام کروز همچنین به خاطر تعهدش به انجام بدلکاری‌های خودش در فیلم‌هایش شناخته شده است. این امر نیز به محبوبیت او و افزایش دستمزدش کمک کرده است.

 

 • ویل اسمیت «Will Smith»

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

ویل اسمیت، بازیگر، تهیه‌کننده و رپر آمریکایی، یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است. او در طول کارنامه حرفه‌ای خود، در فیلم‌های بسیاری بازی کرده است که بسیاری از آن‌ها از نظر تجاری موفق بوده‌اند. در سال ۲۰۲۳، مجله فوربس ویل اسمیت را در رتبه دوم فهرست گرانترین بازیگران دنیا قرار داد. او در آن سال برای بازی در فیلم «آزادی» (Emancipation) دستمزدی ۳۵ میلیون دلاری دریافت کرد. این فیلم یک درام تاریخی است که داستان یک برده را در دوران جنگ داخلی آمریکا روایت می‌کند.

دستمزد ویل اسمیت در سال‌های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۹، او برای بازی در فیلم «شاه ریچارد» (King Richard) دستمزدی ۴۰ میلیون دلاری دریافت کرد. این فیلم یک درام بیوگرافی است که داستان پدر و مربی دو تن از بهترین تنیس‌بازان جهان، ونوس و سرنا ویلیامز، را روایت می‌کند.

ویل اسمیت در سال‌های گذشته در فیلم‌های زیادی بازی کرده است که از نظر تجاری موفق بوده‌اند. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • من، روبات (۲۰۰۴)
 • مردان سیاه‌پوش (۱۹۹۷)
 • مردان سیاه‌پوش ۲ (۲۰۰۲)
 • مردان سیاه‌پوش ۳ (۲۰۰۸)
 • در جستجوی خوشبختی (۲۰۰۶)
 • علی (۲۰۰۱)
 • روز استقلال (۱۹۹۶)
 • بدترین رؤیای ممکن (۱۹۹۵)

با توجه به محبوبیت و شهرت ویل اسمیت، انتظار می‌رود که او در سال‌های آینده نیز یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا باقی بماند.

 • دواین جانسون «Dwayne Johnson»

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

دواین جانسون، بازیگر و کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی، یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است. او در سال ۲۰۲۳، با دستمزد ۳۸ میلیون دلاری، در رتبه سوم فهرست گرانترین بازیگران دنیا قرار گرفت. جانسون در سال‌های اخیر، دستمزدهای بسیار بالایی برای بازی در فیلم‌های مختلف دریافت کرده است. او برای بازی در فیلم Red Notice (اعلان قرمز)، در سال ۲۰۲۱، ۲۳.۵ میلیون دلار دریافت کرد. این فیلم، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ بود.

جانسون همچنین برای بازی در فیلم Jungle Cruise (سواری جنگل)، در سال ۲۰۲۰، ۲۲.۵ میلیون دلار دریافت کرد. این فیلم، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ بود. او برای بازی در فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (Jumanji: به جنگل خوش آمدید)، در سال ۲۰۱۷، ۲۲ میلیون دلار دریافت کرد. این فیلم، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ بود.

جانسون همچنین برای بازی در فیلم Fast & Furious 7 (سریع و خشن ۷)، در سال ۲۰۱۵، ۴۰ میلیون دلار دریافت کرد. این فیلم، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۵ بود. عوامل مختلفی در تعیین دستمزد بازیگران نقش دارند، از جمله محبوبیت، شهرت، و میزان فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌اند. جانسون به دلیل محبوبیت و شهرت جهانی خود، یکی از گرانترین بازیگران دنیا است.

او همچنین به دلیل بازی در فیلم‌های اکشن و کمدی، که معمولاً پرفروش هستند، دستمزدهای بالایی دریافت می‌کند.

 • لئوناردو دی کاپریو «Leonardo DiCaprio»

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر آمریکایی، یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است. او در طول دوران حرفه‌ای خود، دستمزدهای زیادی برای بازی در فیلم‌های مختلف دریافت کرده است.

دستمزد فیلم‌های اولیه

دی کاپریو در ابتدای دوران حرفه‌ای خود، دستمزدهای نسبتاً کمی دریافت می‌کرد. برای مثال، او برای بازی در فیلم What’s Eating Gilbert Grape (چه چیزی گیلبرت گریپ را می‌خورد؟) در سال ۱۹۹۳، تنها ۱ میلیون دلار دریافت کرد. او برای بازی در فیلم Titanic (تایتانیک) در سال ۱۹۹۷، دستمزدی معادل ۲.۵ میلیون دلار دریافت کرد.

دستمزد فیلم‌های پرفروش

دی کاپریو با بازی در فیلم‌های پرفروشی مانند The Revenant (بازمانده) و The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)، به یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا تبدیل شد. او برای بازی در فیلم The Revenant در سال ۲۰۱۵، دستمزدی معادل ۲۵ میلیون دلار دریافت کرد. او برای بازی در فیلم The Wolf of Wall Street در سال ۲۰۱۳، دستمزدی معادل ۲۵ میلیون دلار دریافت کرد.

دستمزد فیلم‌های اخیر

دی کاپریو در سال‌های اخیر، دستمزدهای بسیار زیادی برای بازی در فیلم‌های مختلف دریافت کرده است. او برای بازی در فیلم Once Upon a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) در سال ۲۰۱۹، دستمزدی معادل ۲۵ میلیون دلار دریافت کرد. او برای بازی در فیلم Don’t Look Up (نگاه نکن) در سال ۲۰۲۱، دستمزدی معادل ۳۰ میلیون دلار دریافت کرد. او برای بازی در فیلم Killers of the Flower Moon (قاتلان ماه کامل) در سال ۲۰۲۳، دستمزدی معادل ۵۰ میلیون دلار دریافت کرد.

دستمزد آینده

دی کاپریو در حال حاضر مشغول بازی در فیلم Tár است. این فیلم در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد. انتظار می‌رود که دی کاپریو برای بازی در این فیلم، دستمزدی معادل ۵۰ میلیون دلار دریافت کند. در مجموع، لئوناردو دی کاپریو در طول دوران حرفه‌ای خود، دستمزدهای زیادی برای بازی در فیلم‌های مختلف دریافت کرده است. او یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است و دستمزدهای او همواره در حال افزایش است.

 

 • برد پیت «Brad Pitt»

گرانترین بازیگران دنیا چه کسانی هستند؟

براد پیت، بازیگر آمریکایی، یکی از پردرآمدترین بازیگران دنیا است. او در طول دوران حرفه‌ای خود، دستمزدهای زیادی برای بازی در فیلم‌های مختلف دریافت کرده است.

در اینجا، نگاهی به برخی از دستمزدهای براد پیت می‌اندازیم:

 • فیلم: هفت (۱۹۹۵)

 • دستمزد: ۱۸ میلیون دلار

 • فیلم: ترمیناتور ۲: روز داوری (۱۹۹۱)

 • دستمزد: ۶ میلیون دلار

 • فیلم: جنگ جهانی Z (۲۰۱۳)

 • دستمزد: ۲۵ میلیون دلار

 • فیلم: روزی روزگاری در هالیوود (۲۰۱۹)

 • دستمزد: ۲۵ میلیون دلار

 • فیلم: قطار سریع‌السیر (۲۰۲۲)

 • دستمزد: ۳۰ میلیون دلار

 • فیلم: بدون پشیمانی (۲۰۲۳)

 • دستمزد: ۲۰ میلیون دلار

همان‌طور که می‌بینید، دستمزدهای براد پیت در طول زمان افزایش یافته است. این افزایش دستمزد، تا حدی به دلیل محبوبیت و شهرت بیشتر او در طول زمان است. همچنین، عوامل دیگری مانند میزان فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده است، نیز در تعیین دستمزد او نقش داشته‌اند.

در سال ۲۰۲۳، مجله فوربس اعلام کرد که براد پیت با دستمزد ۲۶ میلیون دلاری، پنجمین بازیگر پردرآمد دنیا است.

سایر بازیگران پردرآمد دنیا در سال ۲۰۲۳ عبارتند از:

 • رایان رینولدز (۲۵ میلیون دلار)
 • کریس همسورث (۲۴ میلیون دلار)
 • رایان گاسلینگ (۲۳ میلیون دلار)
 • تام هاردی (۲۰ میلیون دلار)

عوامل مختلفی در تعیین دستمزد بازیگران نقش دارند، از جمله محبوبیت، شهرت، و میزان فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید