دانلود فیلم های انقلابی محموعه دوم با کیفیت ۱۰۸۰p و لینک مستقیم

دانلود رایگان فیلم های انقلابی مجموعه دوم با کیفیت عالی و حجم کم

دانلود فیلم های انقلابی مجموعه دوم با کیفیت عالی ۴K

دانلود فیلم” مجموعه دوم فیلم های انقلابی ” با چهار کیفیت عالی و متوسط

لینک دانلود با کیفیت های عالی و خیلی خوب اضافه شد افزوده شد

دانلود مجموعه دوم فیلم های انقلابی

دانلود مجموعه دوم فیلم های انقلابی

نام فیلم ها: تیر باران، افق، ریشه در خون

فیلم های انقلابیاین مجموعه که سری دوم می باشد برای شما کاربران و علاقه مندان به فیلم های انقلابی تهیه شده است و مجموعه دوم از رسانه کاران می باشد… امیدواریم از دیدن این مجموعه لذت برده باشید… کاران مووی…

 

توضیح فیلم های انقلابی

در مجموعه شماره 2 فیلم های انقلابی از رسانه کاران مووی تلاش شده است تا سه فیلم محبوب دیگر که مورد علاقه بیننده های رسانه ایرانی بوده قرار داده شده باشد. این سه فیلم عبارت اند از :

 

تیر باران :

بهمن ماه ۱۳۴۳ محمد اندرزگو به همراه چند تن دیگر رو به روی ساختمان مجلس منتظر می شوند تا حسنعلی منصور را ترور کنند. ترور با موفقیت انجام می شود، اما ماموران با تجسس بسیار، همه عاملین ترور جز سیدعلی اندرزگو را دستگیر و اعدام می کنند. مامورین ساواک به دنبال اندرزگو هستند، چرا که او را از طراحان اصلی ترور می دانند، اما سیدعلی اندرزگو در لباس مبدل به مبارزه ادامه می دهد و چند بار تا مرز دستگیری می رسد و …

«تیرباران» با تمام ضعف و قوت هایش از این منظر دارای اهمیت است که از نخستین فیلم های حوزه مبارزات انقلابی است که قهرمانش شخصیتی حقیقی بوده و نامش در تاریخ ثبت شده است. همه می دانیم که در آن سال ها، پرداختن به زندگی این شخصیت ها تا چه اندازه به مثابه راه رفتن بر لبه تیغ بود.

 

ریشه در خون :

جوانی به نام حجت که بر ضد قانون کاپیتولاسیون فعالیت می کند، قرار است به همراه رسول از روستایی به روستای دیگر منتقل شود. حجت در حمله ماموران کشته می شود، اما قبل از مرگ، کیف حامل اسناد خود را به رسول می دهد تا به روستای کلارآباد برساند. رسول که زخمی شده، به جنگل می گریزد و در کلبه پیرمردی به نام شیرعلی، که با نهضت جنگل مرتبط بوده است، پناه می گیرد. ماموران راه که می خواهند برای راهسازی کلبه شیرعلی را ویران کنند به او بدگمان می شوند و زیر نظرش می گیرند. شیرعلی رسول را یاری می دهد تا فرار کند و خود، با گلوله ماموران از پا در می آید.

«ریشه در خون» فارغ از این که فیلمی است سیاسی و بستر آن مبارزات انقلابی است، یک فیلم سینمایی پرهیجان و خوش ریتم است. فرامرز قریبیان- ستاره سینمای دهه ۶۰- در این فیلم هم بازی قابل قبولی دارد. فیلم به نوعی الگوی سینمای موج نو را در پیش می گیرد و به همان اسلوب، قهرمان سازی و حادثه پردازی می کند و با کشته شدن شیرعلی در انتهای فیلم، آن تلخی تراژیک برآمده از سینمای دهه ۵۰ را نیز به اثر تزریق می کند. از این نظری «ریشه در خون» فیلم خوش ترکیب و خوش ساختی است و در عین پرداختن به یک ماجرای سیاسی و تاریخی می تواند تماشاگرش را هم سرگرم کند.

 

افق : 

” افق” فیلمی  به نویسندگی و کارگردانی رسول ملاقلی پور در ژانر دفاع مقدس است که داستان حمله نیروهای سپاه به اسکله الامیه عراق در جریان جنگ را روایت میکند. نصرت مامور اطلاعات عملیات لشکر قرار است پیش از انجام عملیات با عکسبرداری از اسکله از موقعیت نیروهای عراقی اطلاعات کسب کند. نصرت در جریان انجام این ماموریت  همراه احمد است. احمد در جریان یک عملیات شناسایی زمانیکه به نجات نصرت میرود به شهادت میرسد.

فیلمنامه قوی، صحنه آرایی و میزانسن های مناسب به همراه بازی خوب جهانبخش سلطانی در نقش نصرت و سید جواد هاشمی در نقش احمد فیلم افق را به اثری جاویدان در تاریخ سینمای دفاع مقدس تبدیل کرده است.

   
فیلم های مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه ثبت شده: 0

نظر خود را بنویسید